Naujienos

Kaip paskatinti vaikus valytis dantis

Dantų valymas vaikams – problema, su kuria susiduria daugelis jaunų tėvelių.

Vaikas – besiformuojanti asmenybė, kuri natūraliai kopijuoja žmones, su kuriais praleidžia daugiausiai laiko, tai yra šeimą. Tad tėvų pareiga padėti suformuoti įprotį rūpintis savo dantimis. Dažniausiai dantų valymas mažiesiems yra tikras tėvų kantrybės išbandymas, tačiau išugdžius šį įprotį, tai leis sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų, kadangi išvengsite ilgo dantų gydymo ateityje.

Tad klausimas, kaip tai padaryti, jog tai taptų smagiu užsiėmimu tiek jums, tiek jūsų mažyliui?

Rodykite pavyzdį.

Vaikai linkę kopijuoti suaugusiuosius, tad valykite vaikui dantis tuo pačiu valydamiesi patys. Žinoma, be tėvų pagalbos septynerių – aštuonerių metų vaiko dantų valymas nebus taisyklingas, tačiau tai yra žingsnis link įpročio ugdymo. Iš pradžių leiskite vaikams patiems valyti dantukus, o tuomet pervalykite.

Įtraukite daineles ir trumpus filmukus.

Tegu tai ne tik vadinasi pramoga, tačiau ja ir tampa. Padainuokite dainelę kartu su savo atžala ir keliaukite į vonią – 2 minutės ryte, 2 minutės vakare! Kviečiame paklausyti dainelės čia: https://bit.ly/3pEKxGZ

Pasirinkite tinkamą dantų pasta.

Šiais laikais dantų pastos pasirinkimas tiek suaugusiems, tiek vaikams – milžiniškas. „Skani”, spalvota vaikiška dantų pasta tikrai paskatins mažiausius šeimos narius laukti dantų valymo meto. Žinoma, dantų pastą ant šepetėlio turėtų uždėti tėveliai – tiek vaikui, tiek suaugusiam užtenka žirnelio dydžio pastos gabalėlio.

Dantų šepetėlis.

Ar žinojote, jog dantis būtina prižiūrėti, net iki jiems išdygstant? Švelniais sukamaisiais judesiais valykite specialiu silikoniniu ant piršto maunamu šepetuku arba paprasta švaria sudrėkinta medžiagos skiaute (binto, lino gabalėliu) apsukta aplink pirštą. Visgi to nepakaks, vos pradėjus dygti pirmiesiems dantukams – keliaukite išsirinkti dantų šepetėlio ir pastos jūsų mažyliui, kas taip pat gali būt pramoga. Kokias dantų valymo priemones pasirinkti, jums gali rekomenduoti mūsų odontologai, vaiko burnos būklės apžiūros metu.

Negąsdinkite ir nekurkite baimės odontologams.

Pirmasis vizitas pas odontologą turėtų būti dar iki pirmojo gimtadienio. Galbūt patikrinti pilnai burnos būklės ir nepavyks, tačiau vaikas pradės susipažinti su aplinka, pripras prie klinikos rekvizito ir gydytojo. Jokiu būdu nesakykite mažyliui, jog „nebijok, neskaudės“, kadangi taip jūs tik nuteikiate vaiką, kad jo laukia kažkas skausmingo ir baisaus.

Atsakingų tėvų pareiga yra pradėti rūpintis vos išdygusiais dantukais. Ieškokite kompromiso, žaiskite, rodykite pavyzdį ir, žinoma,  atvykite į kliniką pirmajam vizitui, kur patyrę odontologai įvertins tiek vaiko burnos būklę, tiek rizikos veiksnius. Vaikai pradės pratintis prie procedūrų, kurios visai nebaugios, o jūs nusiraminsite, kad atliekate viską teisingai.