Dantų implantai yra titaninis sraigtas, kuris kaip pakaitinė dantų šaknis, yra įsriegiamas į žandikaulio kaulą, trūkstamo danties vietoje. Implantacijos metu, žemiau dantenų, chirurginiu būdu įtvirtinimos metalinės šaknys gyjant suauga su žandikaulio kaulu ir taip sukuriama stabili atrama fiksuotiems (nuolatiniai) arba nuimamiems dantų pakaitalams tvirtinti. Dantų implantai išsaugo esamus paciento dantis, atkuria trūkstamus, sustabdo žandikaulio nykimą, sugrąžina normalias kramtymo, sąkandžio funkcijas bei komfortą ir estetiką. Dantų implantacija priklauso nuo implanto tipo ir žandikaulio kaulo būklės, procedūra gali trukti apie 6 mėn. ar ilgiau.

Odontologijos klinikoje Divadenta Jūs galite pasirinkti iš 3-jų tipų implantų:

 • Straumann,

 • Megagen,

 • Neodent.

Dantų implantai yra ilgalaikė investicija į burnos bei viso organizmo sveikatą. Implantacijos privalumai – sumažinama likusių dantų apkrova, apsaugomi natūralių dantų audiniai ir gretimi dantys bei nuo nykimo apsaugomas žandikaulis. Dantų atkūrimas pacientams grąžina pasitikėjimą savimi, estetinę išvaizdą bei komfortą.

Dantų implantai susideda iš trijų komponentų – tai titaninis sraigtas, atrama ir vainikėlis. Titaninis sraigtas, arba implantas, yra implantuojamas vietoje senojo danties šaknies. Į jį integruojama atrama, ant kurios eigoje bus tvirtinamas danties pakaitalas arba kitaip – protezas. Dantų implantai – pažangiausia dantų atkūrimo technologija, kurios ilgaamžiškumas priklauso nuo bendros paciento sveikatos, burnos higienos įpročių, profilaktinės patikros ir kitų veiksnių, tačiau prižiūrint, dantų implantai gali tarnauti dešimtmečiais ar visą gyvenimą.

Dantų implantais – galima atkurti vieno, kelių dantų ar bedančio žandikaulio fiziologines ir estetines funkcijas. Jūsų esamos situacijos įvertinimui labai svarbi pirminė konsultacija, kurios metu pasidarysite rentgenologinę 2D ar 3D nuotrauką ir su mūsų klinikos chirurgu aptarsite esamą klinikinę ir rentgenologinę būklę bei sudarysite gydymo planą.



Kiekvienam pacientui po dantų implantavimo procedūros mes dovanojame Divadentos maišelį su visomis reikalingomis priemonėmis burnos ertmei prižiūrėti įsriegus implantus, atlikus sinuso pakėlimo arba kaulo priauginimo operaciją. Taigi Jums nieko nereikės rūpintis!

Dantų implantavimo procedūra susideda iš šių pagrindinių etapų:

 • Konsultacija, gydymo plano sudarymas

 • Implantacija, laikinas protezavimas

 • Kontrolė

 • Nuolatinių vainikėlių protezavimas ant implantų

Dantų implantai gali būti sriegiami bet kokio amžiaus pacientams, svarbu jog paciento žandikaulis būtų susiformavęs. Įprastai žandikaulis susiformuoja pacientui sulaukus 18m.

Odontologijos Klinikoje Divadenta aliekamos implantacijos:

 • Vieno danties implantacija;


  Jūsų esamos situacijos įvertinimui labai svarbi pirminė konsultacija, kurios metu pasidarysite rentgenologinę 2D ar 3D nuotrauką ir su mūsų klinikos chirurgu aptarsite esamą klinikinę ir rentgenologinę būklę bei sudarysite gydymo planą. Būsite supažindintas su implantacijos procedūros eiga, trūkme bei kaina. Jeigu Jums trūksta vieno danties, pakanka 1 implanto šiam defektui atstatyti. Procedūros metu atliekamas vietinis nuskausminimas, naudojant anestetikus. Atkėlus dantenas, kaule pagal specialų protokolą paruošiama ložė implantui ir jis fiksuojamas žandikaulyje. Operuota sritis susiuvama. Paskiriamas medikamentinis gydymas, paaiškinamas režimas, kaip tinkamai prižiūrėti pooperacinę sritį. Po 3 – 6 mėnesių, priklausomai nuo situacijos, įvertinamas implanto prigijimas ir tęsiamas implanto protezavimas.

  Odontologijos klinikoje Divadenta, alikta vieno danties implantacija, bei protezavimas cirkonio vainikėliu

 • Kelių dantų implantacija;

  Jei Jums trūksta daugiau nei vieno danties, vienos operacijos metu gali būti įsriegti ir keli dantų implantai. Protezuojančiam gydytojui sudarius gydymo planą, pavyzdžiui, 2 implantais galima atstatyti 3 – 4 trūkstamus dantis. Priklausomai nuo to, kiek implantų reikia, skiriasi ir procedūros trukmė, paprastai ji svyruoja iki kelių valandų.

  Odontologijos klinikoje Divadenta, alikta dviejų priekinių dantų implantacija, bei protezavimas metalo keramikos vainikėliais

 • 4 implantų sitema “All on 4“;

  4 implantų sistema „All on 4“ gydymo metodas buvo sukurtas siekiant veiksmingai atstatyti visų dantų netekusių ar netrukus neteksiančių pacientų kramtymo bei estetines funkcijas, naudojant tik 4 implantus vienam žandikauliui. Šiam metodui naudojami keturi implantai iš kurių du galiniai yra ilgesni ir pasvirę. Šios technologijos pagalba atkurti dantys yra itin stabilūs ir priešingai nei protezai ar plokštelės nereikalauja išėmimo, o valgant šaltą ar karštą maistą jo temperatūra ir skonis yra jaučiami taip, lyg valgytumėte su savo natūraliais dantimis. „All on 4“ metodas yra mažiausiai invazinis bei finansiškai naudingiausias lyginant su įprastais implantais, atkuriant viso žandikaulio dantis.

  Kodėl verta rinktis 4 implantų sistemą „All on 4“?

  • Implantai funkcionuoja kaip natūralios dantų šaknys.

  • Implantai pagaminti iš biologiškai suderintų medžiagų.

  • Tai natūralių dantų atkūrimo būdas visam gyvenimui.

  • Palaiko natūralų žandikaulio kaulą ir apsaugo nuo tolesnio nykimo.

  • Tai stabili ir patogi atrama įvairiems dantų protezavimo sprendimams.

  Dantų implantai „All on 4“ tinka įvairaus amžiaus pacientams. Kiekvienas pacientas ir jo situacija yra unikali, tačiau taikydami „All on 4“ gydymo sprendimus galime pateisinti daugelio pacientų lūkesčius. Didžiausia vertė pacientams, kad per labai trumpą laiką po operacijos jie gali naudoti laikinus stabilius visos burnos protezus, kurie atstato kramtymo bei estetinę funkcijas.

  4 implantų sistema „All on 4“ žingsnis po žingsnio:

  • Konsultacija su gydytoju chirurgu. Šio vizito metu padaroma panoraminė burnos nuotrauka arba kompiuterinė tomografija, aptariama sveikatos būklė, sudaromas gydymo planas, aptariami paciento lūkesčiai.

  • Pacientas atvyksta „All on 4“ implantavimo operacijai. Jos metu pašalinami likę dantys, jeigu jie yra, implantuojami 4 implantai. Impalntai tarnaus kaip atrama viso žandikaulio protezui bei sustiprins kaulą, taip sumažindamas dirbtinio kaulo poreikį. Du galiniai implantai yra išlenkti maždaug 45 laipsnių kampu, tai leidžia aplenkti sinuso ertmę viršutiniame žandikaulyje.

  • Po ne ilgo laiko (priklausomai nuo sveikatos būklės) įtvirtinamas laikinas nejudamas vainikinis protezas. Jis pagaminamas iš aukščiausios kokybės medžiagų ir atrodo labai natūraliai, be to tvirtinamas prie implantų, tai leis jaustis lyg su savo dantimis – nejudės, nepasislinks, neiškris.

  • Po kelių mėnesių (paprastai po 6 mėn.), kai dantų implantai gerai sugyja ir suauga su kaulu, būna pagaminti metalo keramikos ar cirkonio oksido nuolatiniai protezai.

  Odontologijos klinikoje Divadenta, alikta 4 implantų operacija, nuolatinis cirkonio keramikos vainikėlių protezas.

 • 6 implantų sitema “All on 6“;

  Šiuolaikinė implantologija jau seniai žengė į priekį, kuri leidžia gyventojams mėgautis kokybiška ir neskausminga paslauga, grąžinančia pasitikėjimą savimi ir gražia šypsena. Metodas 6 implantų sitema „All on 6” pagrįstai gali būti vadinamas unikaliu, nes jis leidžia atkurti prarastus dantis per minimalų laiką ir dažniausia nereikalaujantis kaulo priauginimo.

  Periodontitas, parodontozė, osteomielitas yra indikacijos pasirinkti All-on-6 gydymo metodą.

  All on 6 Technikos privalumai:

  • Galimybė naudoti šią techniką net ir esant reikšmingam kaulinio audinio sunaikinimui;

  • Technika mažiau traumuojanti, nereikalauja didelių pjūvių dantenose;

  • Protezavimas leidžia ne tik atkurti prarastą dantį, bet ir koreguoti sąkandį;

  • Taikant šią techniką, iš karto gali būti montuojami nuolatiniai protezai, dėl kurių nereikia vėlesnių procedūrų naudojant laikinus protezus, jų išėmimą, naujų gaminimą ir pan.;

  • Šie protezai nereikalauja ypatingos priežiūros, jei reikia perbazuoti protezą (problemų su dantenomis buvimas), tokią procedūrą galima atlikti be ypatingų sunkumų ir problemų;

  • Visiško pasveikimo kursas (kai tenka griežtai laikytis odontologo rekomendacijų) trunka ne ilgiau kaip dvi savaites.

  Odontologijos klinikoje Divadenta, alikta 6 implantų operacija, laikinas protezas

Rokas Aukštakalnis

Gyd. burnos chirurgas

Laurynas M. – „Gydytojas švelnus, atsakingas, negailėdamas savo laiko, nuoširdžiai jį skiria pacientui. Labai džiaugiuosi, kad būtent pas jį dariausi operaciją. Tik geriausi atsiliepimai! Ačiū!“