Kartais dėl įvairių patirtų traumų, ligų, smarkių pažeidimų, nusidėvėjimo ir kitų dalykų atkurti danties plombinėmis medžiagomis yra neįmanoma. Tokiu atveju protezavimas – tinkamiausia procedūra. Dantų protezavimas rekomenduojamas taip pat ir po endodontinio danties gydymo – praradus danties gyvybingumą padidėja tikimybė danties sienelių ar šaknų lūžiams, skilimams. Protezavimo metu atkuriamas danties estetinis vaizdas ir funkcija. Protezavimui naudojamos medžiagos yra tvirtos, patogios ir ilgaamžės. Odontologijos klinikoje Divadenta dantys protezuojami keliais būdais:

Fiksuotais protezais:

 • metalo keramikos;

  Metalo keramikos protezo pagrindas pagaminamas iš metalo, kuris padengiamas keramikos sluoksniu, atitinkančiu Jūsų dantų spalvą. Metalo keramikos protezai atrodo estetiškai ir yra pakankamai tvirti. Tačiau šis protezavimo būdas turi vieną trūkumą: vainikėlyje esantis metalas nepraleidžia šviesos, todėl danties protezas atrodo ne toks natūralus kaip bemetalės keramikos vainikėlis. Be to, aplink metalo keramikos vainikėlį ilgainiui gali atsirasti tamsus ruoželis ties dantenomis. Metalo keramikos protezais galima protezuoti pavienius dantis bei didelius dantų eilių defektus.


 • cirkonio oksido;

  Cirkonio keramikos protezas gaminamas padengiant baltos spalvos cirkonio karkasą porceliano sluoksniu, kurio atspalvis parenkamas atsižvelgiant į nuosavų dantų spalvą.
  Šiuolaikinėje odontologijoje cirkonio oksidas – labiausiai vertinama protezavimo medžiaga. Dantys pagaminti iš šios, šviesai pralaidžios medžiagos, atrodo ypatingai gražiai bei natūraliai. Kadangi cirkonio oksidas pasižymi išskirtiniu tvirtumu, tokių protezų gamyboje nenaudojamas metalinis karkasas, kuris dantims suteikia pilkšvą atspalvį bei gali sukelti alerginę reakciją. Protezai pagaminti iš cirkonio oksido naudojami priekinių, šoninių bei krūminių dantų srityje. Be to, tai puiki alternatyva žmonėms, alergiškiems metalui.

  Cirkonio keramikos vainikėliai

  Metalo keramikos vainikėliai ir Cirkonio keramikos vainikėliai

 • bemetalės keramikos vainikėliais.

  Bemetalės keramikos vainikėlis – tai keraminės apdailos vainikėlis, kurio sudėtyje nėra metalo lydinio. Jis klijuojamas prie natūralių danties audinių ir padengia visus danties vainiko paviršius. Bemetalės keramikos protezai gaminami iš porceliano, todėl jie yra pralaidūs šviesai, nesukelia alergijos ir idealiai tinka priekinių dantų protezavimui. Šis protezavimo būdas estetiškas, tvirtas ir ilgalaikis. Bemetalės keramikos protezai tinkami tik pavieniams priekiniams dantų defektams atstatyti.

Išimamais protezais:

 • plokštelėmis (pilnomis ar dalinėmis);

  Dar vienas iš pasirinkimų yra išimami dantų protezai. Odontologijos klinikoje Divadenta protezuojama šiais išimamais protezais:

  • Pilnomis ir dalinėmis dantų plokštelėmis.

  • Lanko atraminiais protezais (lietomis apkabėlėmis arba įvairių rūšių užraktais).

  Dantų plokštelė – pats paprasčiausias ir pigiausias išimamas dantų protezas. Dantų plokštelės gaminamos iš plastmasės. Jei burnoje yra dantų, protezas fiksuojasi prie jų apkabėlėmis. Jei burnoje dantų nėra ir pasirenkama pilna plokštelė, plokštelė laikosi, prisisiurbdama prie gleivinės. Tačiau dažnai tokie protezai laikosi ir fiksuojasi ne itin gerai. Pacientai dažnai skundžiasi, jog protezai nesilaiko, sunku kalbėti, kramtyti. Pasirenkant dantų implantaciją, galima pagerinti išimamų protezų laikomumą arba visiškai atsisakyti išimamų protezų.

  Dalinė apatinio žandikaulio plokštelė

  Pilna apatinio žandikaulio plokštelė

 • lanko atraminiais protezais (biugeliais);

  Dalinės dantų plokštelės ir lanko atraminiai protezai burnoje laikosi dėka įvairių apkabėlių, kurios išdėstomos ant išlikusių atraminių dantų. Paprastų plokštelių apkabėlės yra daromos iš vielos, lanko atraminių protezų išliejamos iš metalo. Dėja apkabėlės turi estetinių trūkumų – matosi šypsantis. Be to, laikui bėgant jos atsilaisvina, ir protezo fiksacija burnoje pablogėja. Išimamo protezo fiksacijai pagerinti gali būti naudojami specialūs užraktai.Šiuo atveju užraktai pakeičia apkabėles, jie nesimato, galima drąsiau šypsotis, kalbėti, valgyti. Šie protezai yra estetiškesni ir patogesni nei paprastos plokštelės. Tačiau išimami protezai su užraktais yra žymiai brangesni, taip pat šitas protezas reikalauja periodinės priežiūros.

  Lanko atraminis protezas (biugelis)

Dora Bacevičė

Gyd. odontologė

Ieva Šimoniūtytė

Gyd. Protezuotoja