Terapinis dantų gydymas – tai profilaktinių ir gydymo priemonių taikymas, siekiant išvengti, atstatyti kariozinės ar nekariozinės kilmės dantų defektus.
Dantų ėduonis (kariesas) – tai danties kietųjų audinių pažeidimas, kuris atsiranda tirpstant mineralizuotiems danties audiniams. Dantų ėduonis sukelia tiek estetines, tiek funkcines problemas.
Tai daugiafaktorinė liga, atsirandanti sąveikaujant danties audiniams, burnos ertmės mikroflorai ir maistui. Įtakos karieso susidarymui taip pat turi seilių sudėtis, amžius ar net socialinė padėtis ir kt.
Susidarius kariozinėms ertmėms, būtina jas plombuoti nedelsiant, kadangi negydomos jos didėja ir infekcija gali patekti į danties šaknų kanalų sistemą. Gydymo metu taikomas vietinis nuskausminimas (nejautra) ir pašalinamos ėduonies pažeistos sritys. Pašalintų audinių vietoje plombuojamos kokybiškos plombos, kurios atkuria danties formą, funkciją ir estetinę išvaizdą. Plombavimas apsaugo esamą danties nervą nuo galimų pažeidimų ir tolimesnių komplikacijų.

Dantų ėduonies gydymas – tai nesudėtinga odontologinė procedūra. Jeigu ėduonies užuomazgos pastebimos anksti, dantų gręžimo ir plombavimo gali neprireikti. Tuo tarpu gydant pažengusią ėduonį, valomas ir gydomas dantis, plombuojama kariozinė ertmė (skylutė).
Laiku suteikus pagalbą, dantis sėkmingai apsaugomas. Tačiau nesprendžiant problemos, ėduonis skverbiasi į giliuosius danties sluoksnius ir gali sukelti tokias komplikacijas, kaip uždegimas šaknies kanaluose, todėl ėduonį gydyti reikia nedelsiant.

Dantų plombavimo eiga
Įvertinus paciento dantų būklę, pradedamas gydymas. Pirmiausia pacientui suleidžiami nuskausminamieji, kurių dėka gydymo metu nejaučiamas skausmas ir kiti nemalonūs pojūčiai.
Nuskausminimui suveikus, atveriama kariozinė ertmė ir specialių instrumentų pagalba išvalomi ėduonies pažeisti danties audiniai, ertmė dezinfekuojama ir hermetiškai izoliuojama kokybiška plombine medžiaga. Procedūros metu dantis tausojamas, išsaugomas danties gyvybingumas, estetika ir funkcionalumas.
Rekomenduojama po danties plombavimo nevalgyti bent 2 valandas (arba kol praeis veido tirpimas).

Odontologijos Klinikoje Divadenta atliktas dantų plombavimas

Gražina Kazėnienė

Gyd. odontologė, estetinės medicinos specialistė

Karolina T. – „Puiki gydytoja! Labai kruopščiai ir atsakingai atliko estetinį plombavimą! Likau patenkinta. Rekomenduoju!!!“

Silvija Bareikaitė

Gyd. Odontologė

Dora Bacevičė

Gyd. Odontologė