Profesionali burnos higiena – skirta mechaniniam dantų apnašų šalinimui nuo dantų paviršiaus ir iš po dantenų. Į šią procedūrą įeina: akmenų valymas ultragarsinių skaleriu, apnašų šalinimas AirFlow sistema, danties paviršiaus poliravimas specialiomis priemonėmis.

Odonologijos klinikoje Divadenta burnos higiena atliekama su mikroskopu. Profesionali burnos higiena su mikroskopu leidžia pašalinti mineralizuotą apnašą (akmenys) saugiai, netraumuojant minkštuosius audinius.

Tokia procedūra leidžia burnos higienistei:

 • pašalinti smulkiausius mineralizuoto apnašo likučius nuo danties paviršiaus;

 • išvalyti podanteninius konkramentus visiškai netraumuojant dantenų;

 • kruopščiai nupoliruoti danties paviršius.

Naudojant mikroskopą burnos higienistei suteikiama papildoma pagalba procedūrą atlikti maksimaliai kruopščiai, naudojant specialius rankinius instrumentus, jų pagalba pašalinamas mineralizuotas apnašas, pigmentas iš sunkiai pasiekiamų paviršių.

Kas yra ultragarsinis dantų valymas ?

Ultragarso poveikio metu prietaisas su specialiu antgaliu (skaleriu) skleidžia aukšto dažnio garso bangas, kurios greitai ir efektyviai suskaldo dantų akmenis, nepažeidžiant emalio ir aplinkinių minkštųjų audinių. Ultragarsinė technika leidžia greitai pašalinti apnašas visame danties paviršiuje, taip pat ir pariodonto kišenėse. Į skalerio galiuką tekiamas vanduo, tam kad nuplautų nešvarumus ir neperkaistu emalis.

Kas yra „AirFlow“ valymas ?

AirFlow smėliavimo technologija apima oro, natrio bikarbonato (maistinė soda) ir vandens mišinio tiekimą aukštu slėgiu į dantų paviršius. Smulkios sodos dalelės, atsitrenkusios į emalį, nuvalo nuo jo apnašas, o vanduo nuplauna nešvarumus ir atvėsina dantų emalį. Šis metodas yra pats švelniausias, efetyviausias ir saugiausias emaliui, duoda gerą įlgalaikį rezultatą ir leidžia pašalinti net labai kietus ir įsisenėjusius nešvarumus.

Kas yra dantų poliravimas ?

Poliravimas yra privalomas po bet kokio higieninio dantų valymo būdo. Dantų paviršiams būtina suteikti tobulą glotnumą – juk paprasčiausiai pašalinus apnašas, paviršius lieka šiek tiek šiurkštus, o įvairios apnašos ant jo kaupsis intensyviau.

Kiek laiko užtrunka profesionalios burnos higienos procedūra ?

Vidutiniškai procedūra trunka ne ilgiau kaip 60 minučių, po kurios pacientas gali iš karto grįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Procedūros dažnumas priklauso nuo paciento burnos ertmės būklės ir individualių gydytojo rekomendacijų, tačiau bet kuriuo atvėju tokia procedūra turetų būti atliekama reguliariai, maždaug kartą per pusmetį ar metus.

Emalio remineralizacijos procedūra (fluoro aplikacija)

Tai procedūra, kuria siekiama sustiprinti dantų emalį, tai yra priešinga demineralizacijos procesui. Tai emalio prisotinimas mineralais, sekiant sustiprinti ir padidinti apsaugines savybes. Emalio remineralizacija yra viena pagrindinių ėduonies profilaktikos procedūrų. Užkirti kelią ėduoniui yra daug lengviau nei gydyti po to, o gydymo ir profilaktikos kaina nepalyginama.

Procedūra rekomenduojama šiais atvėjais:

 • padidėjęs dantų jautrumas;

 • emalio dilimas;

 • nekarioziniai pažeidimai;

 • ėduonies gydymas dėmių stadijoje;

 • po dantų balinimo, emalio atstatymui;

 • po ortodontinio gydymo;

Dantų emalio remineralizacijos procedūra yra neskausminga ir saugi, atliekama be nuskausminimo ir neturi kontraindikacijų dėl amžaiaus. Procedūra prasideda profesionalia burnos higiena, o po remineraslizuojančias medžiagas galima dengti keliais būdais:

 • aplikaciniais

 • kapų pagalba

Odontologijos Klinikoje Divadenta atlikta burnos higienos procedūra

Dora Bacevičė

Gyd. odontologė

Erika Vakaraitė

Burnos higienistė

Sigita K. – „Labai profesionalus požiūris į klientą. Kruopšti ir dėmesinga gydytoja, mėgstanti savo darbą ir žmones. Paliko gerą įspūdį. Drąsiai rekomenduoju! Ačiū!“