Skaičiuojama, kad net iki 70% Lietuvos gyventojų turi kreivus dantis. Kai kurie žmonės susiduria su nedideliais dantų susigrūdimais, tuo tarpu kiti turi rimtų sąkandžio problemų. Daugelis mano, kad kreivi dantys ar netaisyklingas sąkandis yra tik estetinė problema, neatsižvelgdami į riziką patirti rimtų sveikatos ir funkcinių problemų, kurias laikui bėgant gydyti vis sunkiau. Net suprasdami, kad ištiesinę dantis atrodys gražiau, pasitikės savimi labiau, užsitikrins geresnę sveikatą ir gyvenimo kokybę, daugelis žmonių yra nelinkę keisti savo šypsenų dėl ilgo ir nemalonaus tradicinio gydymo – metalinių breketų. Tačiau šiandien pacientai gali rinktis daug pažangesnį dantų tiesinimo būdą – dantų tiesinimąsias kapas.

Gydymas dantų tiesinamosiomis kapomis – tai modernus, patogus ir efektyvus dantų tiesinimo sprendimas. Pačios kapos – tai beveik nematomi nuimami ortodontiniai prietaisai, pagaminti iš minkšto ir skaidraus medicininio plastiko. Kapos skirtos tiesinti dantis bei gydyti netaisyklingą sąkandį efektyviai, patogiai ir neskausmingai. Švelniai spausdamos, jos stumia dantis į iš anksto suplanuotą norimą padėtį. Tam, kad dantys nuolatos judėtų tikslo link, pacientai turi keisti kapas naujomis, įprastai kas dvi savaites.

Lietuvoje tiesinamosios dantų kapos tampa vis populiaresnės. Kodėl pacientai renkasi kapas vietoje tradicinių breketų? Štai kelios priežastys:

 • Kapos yra vos pastebimos, todėl suaugusiesiems jas negėda nešioti.
 • Kapas nešioti patogu. Jos nesukelia skausmo, nedirgina dantenų, nebraižo skruostų ir lūpų.
 • Gydymas kapomis dažniausiai būna trumpesnis ir reikalauja mažiau apsilankymų pas gydytoją.
 • Kai reikia, pavyzdžiui, ypatingomis progomis, kapas pacientas gali nusiimti.
 • Žmonės, nešiojantys kapas, neprivalo keisti savo kasdienių įpročių. Jie gali valgyti mėgstamą maistą ir sportuoti kaip įprasta.
 • Dantų tiesinimas kapomis neapsunkina bendros burnos higienos.

Mūsų klinikoje pacientų šypsenos tampa gražios ir sveikos naudojant „Ordoline” – naujos kartos dantų tiesinimą kapomis. Inovacijų, skaitmeninio planavimo ir daugybės ortodontijos įrankių integravimo dėka, „Ordoline“ gali gydyti net sudėtingiausius dantų susigrūdimo ir netaisyklingo sąkandžio atvejus. Taigi situacijoms, kurias būdavo sunku išspręsti naudojant senesnės kartos dantų tiesinimo kapas, nuo šiol galima sėkmingai pritaikyti „Ordoline“.

Daugiau informacijos apie dantų tiesinimą ,,Ordoline“ rasite www.ordoline.lt.

Gydymas kapomis yra paprastas. Iki Jūsų naujosios šypsenos – vos keli žingsniai!

1 žingsnis. Konsultacija ir diagnostika. Gydytojas ištirs Jūsų dabartinę dantų ir sąkandžio
būklę ir atliks dantų skenavimą.
2 žingsnis. Skaitmeninis gydymo planas. Patyrusių ,,Ordoline“ dantų technikų ir ortodontų
komanda parengs gydymo planą kartu su Jūsų gydytoju. Kito vizito metu Jūsų gydytojas
pristatys šį planą Jums ir parodys, kokių rezultatų pasieksite, baigę šį gydymą.
3 žingsnis. Kapų gamyba. ,,Ordoline“ pagamins ir išsiųs kapas Jūsų gydytojui. Gydytojas
atiduos kapas Jums, kartu su visomis būtinomis instrukcijomis.
4 žingsnis. Gydymas. Nešiosite kapas 22 valandas per parą ir keisite jas taip dažnai, kaip
nurodys Jūsų gydytojas. Pabaigę nešioti visas Jums skirtas kapas, mėgausitės savo nauja
šypsena.

D.U.K.

 • Kiek truks gydymas?
  Kiekvienas gydymo atvejis yra unikalus ir priklausys nuo Jūsų esamos dantų ir sąkandžio situacijos. Vizito metu gydytojas įvertins, kiek truks Jūsų gydymas, laikantis atitinkamų gydymo nurodymų. Paprastai pacientai kapas nešioja nuo 8 iki 20 mėnesių.
 • Kam tinka gydymas kapomis?
  Gydymui kapomis amžiaus ribų nėra. Džiaugtis sveika ir gražia šypsena gali visi suaugusieji ir jaunuoliai, kuriems sudygę nuolatiniai dantys.
 • Girdėjau, kad kapomis galima gydyti tik lengvus atvejus. Ar tai tiesa?
  Anksčiau kapomis galima buvo gydyti tik lengvus atvejus. ,,Ordoline“ yra naujos kartos dantų tiesinimo sprendimas, apimantis daugybę ortodontinių įrankių ir 3D planavimo technologiją, todėl ,,Ordoline“ gali išspręsti net pačius sudėtingiausius gydymo atvejus. Jei Jūsų atvejis sudėtingas, gydant kapomis gali būti naudojami papildomos ortodontinės priemonės.
 • Ar gydymas kapomis yra brangesnis už gydymą breketais?
  Dėl skirtingos kainodaros gydymas kapomis gali atrodyti brangesnis už gydymą breketais, tačiau tai nebūtinai bus tiesa. Gydantis breketais dažniausiai mokėsite tik už pirminį breketų tvirtinimą, o visi pakartotiniai apsilankymai ir breketų nuėmimas Jums kainuos papildomai. Taigi, galutinę gydymo breketais kainą galėsite pasiskaičiuoti tik baigę gydymą. Už dantų tiesinimą kapomis įprasta mokėti visą sumą iš karto, kadangi gydytojas gali tiksliai numatyti gydymo kapomis eigą, trukmę ir kainą. Jeigu abejojate dėl galimybės mokėti visą gydymo sumą iškart, gydymas kapomis gali tapti labiau prieinamas pasinaudojus atidėto mokėjimo paslauga.

Silvija Bareikaitė

Gyd. Odontologė