Konsultacijos metu su odontologu aptarsite ir suplanuosite protezavimą ant būsimų implantų. Dažniausiai yra naudojamos metalo keramikos vainikėliai ar protezai ant implantų. Metalo keramikos protezai pasižymi tvirtumu ir pakankamai gera estetika, tačiau pagrindinis dalykas dėl kurios jie yra dažniau naudojami, tai žemesnė kaina, tačiau jie turi ir trūkumą – nepraleidžia dienos šviesos, o dėl mealinės juostelės vainikėlio viršuje, dantenos atrodo pamėlynavusios. Metalo keramika dėl savo tvirtumo labiausiai rekomenduojama krūminių dantų srityje. Jeigu reikalingas dantų protezavimas priekinių dantų srityje, siūlome galimybę protezuoti bemetale cirkonio keramika. Cirkonio keramikos protezai pasižymi ypatingai gera estetika ir pakankamu tvirtumu. Cirkonio keramika turi ypatingą savybę, tai laidumas šviesai, šią savybę turi ir natūralūs žmogaus dantys. Cirkonio keramikos kaina yra ženkliai aukštesnė. Pagal įsriegtų implantų kiekį ir vietą gali būti naudojami skiringi dantų vainikėliai ar dantų protezavimo konstrukcijos.

Kai implantai įsriegti į žandikaulį ir yra prigiję, tuomet pradedamas dantų protezavimo ant implantų etapas. Gydytojas nuima dantų įspaudus, pagal kuriuos dantų technikos laboratorijoje pradedamos gaminti jūsų dantų vainikėliai. Medžiagos iš kurių yra gaminami dantų vainikėliai gali tai pat skirtis, nuo to priklausys ir bendra dantų protezavimo kaina.

Dantų protezavimas ant implantų pagal dantų vainikėlių konstrukcijas skirstomas:

 • Trūksta vieno danties;

  Individualus danties vainikėlis, pagaminamas laboratorijoje, iš jūsų pasirinktos medžiagos, kurį gydytojas pritvirtina ant implanto atramos. Šis protezavimo sprendimas yra labai artimas natūraliam dančiui. Kadangi implantas atstoja danties šaknį, tokiu atveju yra sustabdomas kaulo sunykimas prarasto danties vietoje. Protezuojant dantų implantais išsaugomi sveiki dantys, nes nėra reikalinga gretimų dantų atrama, be to šis protezavimo metodas pasižymi ilgaamžiškumu. Danties implanto atveju kramtymo jėgos pasiskirsto taip kaip ir su natūraliais dantimis. Vieno danties protezavimui yra reikalingas vienas danties implantas. Kai kuriais atvejais, ypač apatinio žandikaulio priekyje kur yra smulkūs dantys, gali būti protezuojami du dantys ant vieno implanto, jeigu dviems implantams nėra fiziškai vietos.

 • Trūksta kelių dantų vienoje eilėje;

  Šiam protezavimui yra naudojami mažiausiai du implantai, ant kurių dedamas dantų vainikėlių tiltelis. Paprastai du implantai laiko tris dantų vainikėlius, kai kuriais atvejais gali laikyti iki keturių, tačiau tokiu atveju didėja apkrova implantams ir pačiam dantų tilteliui.

  Jeigu vienoje eilėje trūksta daugiau nei keturių dantų tokiu atveju bus naudojami daugiau nei du implantai. Visais atvejais implantų skaičių nustato chirurgas. Jis įvertins, kad kramtymo jėgos būtų tolygiai paskirstytos ant implantų ir dantų tiltelio. Teisingai subalansuotas dantų protezavimas lems ilgaamžiškumą. Neturint keleto dantų vienoje eilėje kaulo tirpimas pasireiškia ypatingai sparčiai. Šią problemą išsprendžia dantų implantai, nes užpildo žandikaulyje buvusių dantų vietas ir nebeleidžia sunykti kaului.

 • Žandikaulyje visiškai nėra dantų;

  Protezuojant dantis implantais bedančiame žandikaulyje, pacientas išvengia klasikinių protezų, kurie paprastai yra nepatogūs, juda, krenta, juos nepatogu prižiūrėti. Pacientas nesijaučia pilnavertiškai ir nepasitiki savimi. Naudojant klasikinius protezus kaulo sunykimas (atrofija) vyksta labai sparčiai, nes nėra nei vienos danties šaknies kurią žandikauliui reikėtų laikyti. Dėl sunykusio žandikaulio paciento veidas atrodo daug senesnis. Dantų implantai gali padėti išspręsti esteines bei psichologines paciento problemas. Bedančio žandikaulio protezavimą panaudojant dantų implantus galima išskirti į dvi dalis:

  • Neišimami protezai ant implantų.

   Šio dantų protezavimo metodo rezultatas prilyginamas natūraliems dantims, nes pacientas jaučiasi ir atrodo kaip su natūraliais dantimis. Priežiūra tokia pati kaip ir natūralių dantų. Paprastai reikalingi keturi (All on 4- visi ant 4) arba šeši (All on 6 – visi ant 6) implantai, tačiau tikslų skaičių nustato chirurgas. Dantų laboratorijoje gaminamas dantų lankelis, pasirinktinai iš metalo keramikos ar cirkonio keramikos. Nuo pasirinkimo labai priklausys bendra dantų protezavimo kaina. Tai geriausias metodas ką gali pasiūlyti šių dienų odontologija, bedančio žandikaulio protezavimui.

    

  • Išimami dantų protezai fiksuojami ant dantų implantų.

   Šis metodas yra artimas klasikiniams protezams nes jie yra išimami, gaminami iš tų pačių medžiagų ir jų priežiūra yra tokia pati. Nakčiai juos reikia išsiimti ir švariai išplauti. Pagrindinis jų privalumas lyginant su klasikiniais protezais tai fiksacija ant implantų. Protezas fiksuojamas ant implantų yra stabilus, nebijosite jog iškris kalbant ar kramtant maistą. Šiam protezavimo metodui naudojami mažiausiai du implantai. Norint pasiekti didesnį stabilumą rekomenduojama įsriegti keturis implantus. Protezui fiksuoti naudojama keletas fiksavimo mechanizmų. Populiariausias jų yra rutulinis fiksavimas. Ant implanto yra prisukama rutulio formos atrama, o ant protezo įduba su guminiu žiedu. Dedant protezą į burną, rutuliukas įslenka į proteze esančią įdubą ir fiksuojasi guminiu žiedu neleisdamas jam judėti. Dar galimi sijinis ir magnetinis fiksavimo būdai. Pagrindinis šio dantų protezavimo metodo privalumas yra žema kaina lyginant su neišimamais protezais ir didesnis patogumas lyginant su klasikiniais protezais.

Ieva Šimoniūtytė

Gyd. Protezuotoja