Naujienos

Dantims palankūs maisto produktai

Burnos higienai ir dantų būklei neabejotinai įtaką daro ne tik tinkamas dantų valymas, tarpdančių priežiūra, tačiau ir mitybos raciono priežiūra. Kiekvienas žino, kad dažnai vartodami dažančius produktus – kavą, arbatą, ar į savo mitybos racioną įsileisdami didelį saldumynų kiekį – kenkiame dantims, tačiau visgi yra maisto produktų, kurie yra naudingi burnos ertmei.

Vanduo

Sakoma, kad vanduo yra gyvybės šaltinis ir ne veltui. Per dieną išgeriant vidutiniškai du litrus vandens – džiaugsis ne tik jūsų dantys, tačiau ir visas organizmas. Dantų būklei vanduo naudingas, kadangi padeda burnoje palaikyti reikiamą seilių kiekį, o seilės kaip žinia gamina medžiagas, neutralizuojančias rūgštis, kurios kenkia dantims. Taip pat vanduo yra paprasčiausias būdas išvengti apnašo dėmių po dažančių gėrimų – kavos, gazuotų gaiviųjų gėrimų ar raudonojo vyno.

Pienas

Liesame arba nugriebtame piene rasite pakankamą paros kalcio normos kiekį, kuris kaip seniai žinoma, yra naudingas tiek žmogaus kaulams, tiek dantų sveikatai.

Lašiša

Gavę pakankamą kiekį kalcio, organizmui būtinas ir vitaminas D, kuris padeda įsisavinti kalcį, o jo rasite būtent žuvies produktuose. Tiesa, patariama rinktis būtent riebią žuvį, kadangi iš jos gausite daugiausiai naudos savo sveikatai.

Apelsinai

Apelsinai kaip ir kiti citrusiniai vaisiai yra pilni vitamino C, kuris padeda gerinti kraujagyslių ir jungiamojo audinio būklę, taip apsaugodamas dantenas nuo įvairių ligų. Rekomenduojame įtraukti citrusinius vaisius ir susiduriantiems su uždegiminiais procesais, kadangi vitaminas C taip pat padeda kovoti su jais.

Braškės

Artėjant vasaros sezonui, siūlome neaplenkti braškių, kurios ne tik kaip ir citrusiniai vaisiai turi daug vitamino C, tačiau padeda gauti burnos ir dantenų sveikatai itin reikalingo baltymo kolageno. Na, o svajojantiems apie baltesnius dantis, džiugi žinia, kadangi braškėse taip pat randama malio rūgšties, kuri yra natūralus „baliklis“.

Obuoliai

Liaudies posakis „Obuolys per dieną sveiką padaro kiekvieną“ tikrai turi tiesos. Obuoliuose gausu vitaminų (C, A ir B) bei mineralų (kalio, natrio, kalcio, fosforo), o taip pat šis vaisius skatina seilių išsiskyrimą burnoje, kas taip pat prisideda prie kasdieninės dantų apsaugos. Na ir žinoma, paprasčiausias obuolys padeda natūraliai apvalyti dantis, tad po valgio sukramsnojus obuolį jūsų dantys jums padėkos.

Taigi, rekomenduojame visus išvardintus produktus įtraukti į savo mitybos racioną, kadangi jie yra naudingi ne tik bendrai jūsų organizmo būklei, tačiau padės gauti organizmui būtinų vitaminų ir mineralų. Dantų ir tarpdančių valymas ir subalansuota sveika mityba – pagrindiniai komponentai, norintiems palaikyti sveiką burnos ir dantų būklę.